his.sePublikationer
Ändra sökning
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf
Convergence results for the square root of the Poisson kernel
Högskolan i Skövde, Institutionen för naturvetenskap.
1997 (Engelska)Ingår i: Mathematica Scandinavica, ISSN 0025-5521, E-ISSN 1903-1807, Vol. 81, nr 2, s. 219-235Artikel i tidskrift (Refereegranskat) Published
Ort, förlag, år, upplaga, sidor
Aarhus: Dansk Matematisk Forening , 1997. Vol. 81, nr 2, s. 219-235
Nationell ämneskategori
Matematik
Identifikatorer
URN: urn:nbn:se:his:diva-11882ISI: 000074553900006Scopus ID: 2-s2.0-0032447043OAI: oai:DiVA.org:his-11882DiVA, id: diva2:901626
Tillgänglig från: 2016-02-08 Skapad: 2016-02-08 Senast uppdaterad: 2017-11-30Bibliografiskt granskad

Open Access i DiVA

Fulltext saknas i DiVA

Scopus

Personposter BETA

Rönning, Jan-Olav

Sök vidare i DiVA

Av författaren/redaktören
Rönning, Jan-Olav
Av organisationen
Institutionen för naturvetenskap
I samma tidskrift
Mathematica Scandinavica
Matematik

Sök vidare utanför DiVA

GoogleGoogle Scholar

urn-nbn

Altmetricpoäng

urn-nbn
Totalt: 259 träffar
RefereraExporteraLänk till posten
Permanent länk

Direktlänk
Referera
Referensformat
  • apa
  • ieee
  • modern-language-association-8th-edition
  • vancouver
  • Annat format
Fler format
Språk
  • de-DE
  • en-GB
  • en-US
  • fi-FI
  • nn-NO
  • nn-NB
  • sv-SE
  • Annat språk
Fler språk
Utmatningsformat
  • html
  • text
  • asciidoc
  • rtf